Medlemspulje

Den samlede pulje af medlemmer spiller på et bredt spektrum af de instrumenter, der normalt anvendes i jazz-sammenhæng.

I skemaet kan man se, hvilke instrumenter medlemmerne spiller på, og derved få et overblik over, hvem der spiller hvad, hvis man står og mangler at få besat en ledig plads i et orkester, eller hvis man mangler en stand-in ved afbud til en øveaften eller et arrangement.

Fornavn Efternavn By E-mail Instr 1 Instr 2 Instr 3
Erik André Hørsholm erik.lepine@gmail.com Piano Trommer
Gunnar Bay Frederiksberg gunbaywhy@gmail.com Trombone Vokal
Christian Birch Vedbæk scanic.int@gmail.com Klarinet
Skot Bro Sørensen Brøndby skotbro@hotmail.com Bas
Lasse Bøjlund Farum lassebas@hotmail.com Bas
Peter Carlsen Hørsholm pc200654@gmail.com Tenorsax Vocal Sopransax
Henrik Ellegaard Espergærde h.ellegaard@mail.tele.dk Piano
Gabor Ferenczi Fredensborg tystys35@gmail.com Trommer Klarinet  Tenorsax
Kjeld Flemming Hørsholm mail@kjeldflemming.dk Trommer
Henning Gantzel Greve hlgantzel@gmail.com Tenorsax Altsax Vokal
Lennart Hansson Hørsholm lennart@jetlen.dk Guitar
Gert Hemmingsen Hørsholm g.hemmingsen@mail.dk Kontrabas El bas
Bjørn Højsteen Kokkedal hoejsteen@mail.dk Trommer
Bodil Høyer Kokkedal bodilibra@hotmail.com Trommer
Jørgen Isbrand Helsinge Jorgen5603@gmail.com Klarinet
Lars Jensen Espergærde lars3060@youmail.dk Kontrabas
Leif Jensen Farum Leifjensen@jensen.mail.dk Bas
Martin Jensen Hørsholm Martin181144@hotmail.com Tenorsax
Gert Karlsson Hillerød gert@rathsach.com Piano
Henrik Krause Nivå hkrauset@gmail.com Guitar
Helge Krüger Hellebæk Helge_Kruger@hotmail.com Altsax
Erling Krøll Rungsted Kyst ek@aakholding.dk Tenorsax (Piano)
Per Larsen Allerød perlarsenxx@gmail.com Trombone
Erik Lindeskov Espergærde elindeskov@hotmail.com Piano
Claus Lorents Sørensen Bagsværd mcls@oncable.dk Guitar
Kell Malmgren Hvidovre kellmalmgren@yahoo.dk Bas
Peter Marsling Hvidovre petermarsling@gmail.com Kontrabas
Søren Mortensen Hørsholm basiconsoft@gmail.com Trompet
Erik Pedersen Espergærde eppe40@hotmail.com Trommer
Bente Rosendal Rungsted Kyst rosendal.bente@gmail.com Trommer
Inge Schmidt Birkerød inge_smith@hotmail.com Piano
Ólafur Sigurdsson Værløse oli_sig@hotmail.com Piano
Suzanne Skadhauge Humlebæk sms@ordvalg.com El-bas
Poul Erik Stenfeldt Sørensen Hørsholm poulerik@sport.dk Trompet Guitar
Preben Aarø Frederikssund fjordkig@hotmail.com Trombone Flugelhorn Vocal

609 total views, 2 views today